Witamy!

Na naszym blogu polecamy najlepszą literaturę medyczną, placówki medyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Marzec 2019 Marzec 2018 Luty 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017

zdrowie

Zegarki dla każdego

2018-02-23 | Paweł

frazy kluczowe: apteki, leczenie, lekarstwa, medycyna, uroda, zdrowie

(...) W dobie rozwijającej się technologii wiele urządzeń traci w ludzkich oczach na znaczeniu, ponieważ są wypierane przez telefony komórkowe. Jednak jest to dość sporym błędem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Znakomitym przykładem mogą być tutaj zegarki, (...)

Czas na terapię

2017-11-08 | Grzegorz

frazy kluczowe: depresja, psychiatria, terapia, zdrowie

(...) Życie we dwoje to marzenie wielu. Zwłaszcza osobom samotnym często wydaje się, że ich sparowani znajomi są znacznie szczęśliwsi. Jednak pary także mają swoje problemy. Często ukrywane za zamkniętymi drzwiami i wybuchające z całą mocą w najmniej oczekiwanym momencie. Czasami bagatelizowane przez samych partnerów, którzy łudzą się, że ignorowanie problemu doprowadzi do jego rozwiązania, lub którym zwyczajnie nie chce się już walczyć. W tym ostatnim (...)

Uzależnienia i terapia uzależnień

2017-09-04 | Paweł

frazy kluczowe: lekarstwa, medycyna, zdrowie

(...) Problemy związane z wszelkiego rodzaju uzależnieniami od alkoholu lub narkotyków to plaga naszych czasów. Coraz więcej ludzi popada w różnorodnego rodzaju nałogi. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, że świat pędzi w zastraszającym tempie. Wszystko się zmienia i nie każdy potrafi sobie z tym doskonale poradzić. Niestety coraz większe wymagania w miejscu pracy często mają wpływ na samopoczucie pracownika. Wiele osób zatrudnionych w różnego rodzaju koncernach lub korporacjach nie nadąża za oczekiwaniami, a w (...)

Leczenie problemów natury psychologicznej

2017-08-29 | Joanna

frazy kluczowe: psychiatria, psychologia, zdrowie

(...) Depresja, zaburzenia emocji, nerwica neogenna - to tylko kilka przykładowych schorzeń, które są związane ze zdrowiem psychicznym. Jak się okazuje, tego rodzaju choroby stają się coraz bardziej powszechne, a są wywoływane różnymi czynnikami. Zaburzenia depresyjne oraz psychiczne mogą pojawiać się między innymi na skutek chorób neurologicznych czy endokrynnych, ale oczywiście nie tylko. Przyczyną tego rodzaju schorzeń mogą być również choroby zakaźne oraz (...)

Wzrost stresu

2017-07-25 | Joanna

frazy kluczowe: apteki, leczenie, nfz, psychiratria, zdrowie

(...) Codzienny stres oraz rosnące wymagania społeczeństwa prowadzą do dużych dysfunkcji układu nerwowego. Oczywiście są osoby całkowicie odporne na takie niesprzyjające czynniki, ba, nawet wzmacniają je chwile niezbyt przyjazne oraz osoby, które są wrogo nastawione. Niestety większość społeczeństwa źle sobie radzi z (...)

Prostata - problem, którego nie można lekceważyć

2017-05-08 | Grzegorz

frazy kluczowe: apteki, leczenie, zdrowie

(...) Zespół nadreaktywnego pęcherza to częste, a niekiedy nawet niekontrolowane oddawanie moczu. Jest to problem, który dotyczy zarówno kobiety, jak i mężczyzn niemal w tym samym stopniu, choć jednak kobiety chorują nieco częściej. Za to u mężczyzn choroba czasami ma poważniejszy przebieg, ponieważ jest związana z zaburzeniem rozrostu prostaty i zaburzeniami erekcji. Jak rozpoznać objawy pęcherza nadreaktywnego?O tym, że mamy do czynienia z objawami pęcherza nadreaktywnego świadczą objawy takie jak częstomocz (oddawanie moczu powyżej 8 (...)

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

2017-04-07 | Joanna

frazy kluczowe: leczenie, uroda, zdrowie

(...) Jeżeli chodzi o diagnostykę rozmaitych chorób, w tym chorób rzadkich, pomóc może na przykład mikroskopowe badanie żywej kropli krwi Badanie to jest stosowane w momencie, gdy inne metody zawodzą i nie wiadomo już po trochu za co się złapać. Jest ono nieco inne od typowych badań laboratoryjnych, do których trafia krew specjalnie przygotowana i już odwirowana. Taka krew nie jest już świeża i nie może być przedmiotem takiego badania. Tutaj potrzebna jest krew prosto po pobraniu, co najczęściej czyni się z palca, jest to najszybsze oraz (...)