Witamy!

Na naszym blogu polecamy najlepszą literaturę medyczną, placówki medyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Marzec 2019 Marzec 2018 Luty 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017

Uzależnienia i terapia uzależnień

2017-09-04 | Paweł

frazy kluczowe: zdrowie, medycyna, lekarstwa

Problemy związane z wszelkiego rodzaju uzależnieniami od alkoholu lub narkotyków to plaga naszych czasów. Coraz więcej ludzi popada w różnorodnego rodzaju nałogi. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, że świat pędzi w zastraszającym tempie. Wszystko się zmienia i nie każdy potrafi sobie z tym doskonale poradzić. Niestety coraz większe wymagania w miejscu pracy często mają wpływ na samopoczucie pracownika. 
Wiele osób zatrudnionych w różnego rodzaju koncernach lub korporacjach nie nadąża za oczekiwaniami, a w obawie przed utratą pracy za wszelką cenę bierze na siebie zbyt wiele obowiązków. Stale przedłużająca się sytuacja w której borykamy się z problemami w pracy przenosi się także poza nią. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o funkcjonowanie w grupie. Bombardujące nas zewsząd ideały wpływają negatywnie na samoocenę. 
Każdy powinien być szczupły, piękny, modny i bogaty. Od rana do wieczora emanować niespożytą energią oraz otaczać się luksusowymi przedmiotami. Jadać tylko w najlepszych restauracjach w otoczeniu grupy równie idealnych przyjaciół. Niestety nie wszyscy możemy pochwalić się idealnym ciałem, doskonałym wyglądem lub super drogim autem. Chociaż dla niektórych osób nie ma to znaczenia to jednak dla tych bardziej podatnych na wpływy otoczenia może być barierą nie do pokonania. W takich i wielu innych przypadkach część osób ucieka w używki. Niestety alkohol lub narkotyki stają się ucieczką od problemów codziennych. Niestety w ten sposób zamyka się błędne koło.
Dowiedz się więcej ze strony http://fripp.org.pl

'

Zdjęcia naszego reportera
zdrowie
medycyna
lekarstwa

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: