Witamy!

Na naszym blogu polecamy najlepszą literaturę medyczną, placówki medyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Marzec 2018 Luty 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017

Ruch i dieta dla zdrowia organizmu

2017-07-25 | Grzegorz

frazy kluczowe: gabinet dietetyka w Poznaniu, tenis stołowy

Aktywność fizyczna jest niezwykle potrzebna do prawidłowego rozwoju organizmu. Dzięki niej można uchronić się od wielu chorób i schorzeń, a często działa lepiej niż niejeden środek przeciwbólowy. W połączeniu ze zdrową dietą bogatą we wszystkie potrzebne składniki odżywcze, pomaga oprócz zdrowego ciała zapewnić też szczupłą sylwetkę. Jest wiele sposobów na aktywne spędzanie czasu wolnego. Wszystko zależy w gruncie rzeczy od pory roku i naszych osobistych preferencji. Latem preferowane są raczej zajęcia poza domem i sporty wodne. 
Wszyscy chętnie grają w siatkówkę na plaży czy piłkę nożną. Pływanie ma również dobry wpływ na kręgosłup. W zimniejsze pory roku bardziej korzystne jest uprawianie sportów na halach. Na przykład tenis stołowy jest sportem, który wydaje być niewymagający wysiłku, ale gdy ktoś raz spróbuje, od razu cofnie te słowa. Mimo niskich temperatur oczywiście należy wychodzić z domu, żeby odpowiednio się dotlenić. Zdrowa dieta jest drugim najważniejszym elementem, który ma wpływ na nasze zdrowie. Można oczywiście spróbować samemu odżywiać się zdrowiej, jeść więcej warzyw, a mniej tłuszczów. Można kupować więcej odtłuszczonych produktów a olej rzepakowy zmienić na kokosowy.
Jednak nie zawsze to wystarcza, ponieważ nie wszyscy ludzie mają wystarczająco dużą silną wolę. Niektórzy dopiero po wizycie u specjalisty są w stanie zmienić złe nawyki. Gabinet dietetyka w Poznaniu jest jednym z wielu miejsc w mieście, do którego można udać się po profesjonalną pomoc dla siebie.
Źródło: http://sport-beauty.pl/

'

Zdjęcia naszego reportera
gabinet dietetyka w Poznaniu
tenis stołowy

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: