Witamy!

Na naszym blogu polecamy najlepszą literaturę medyczną, placówki medyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017

Rehabilitacja we Wrocławiu

2017-07-21 | Krzysztof

frazy kluczowe: rehabilitacja, wrocław, przychodnia, turnusy, turystyka

W wielu przypadkach rehabilitacja jest jedyną możliwość, żeby ktoś wrócił do zdrowia i dawnej sprawności ruchowej. Niezwykle ważne są regularne ćwiczenia i masaże wykonywane przed specjalistów. Dojeżdżanie na rehabilitację kilka razy w tygodniu lub nawet codziennie może być uciążliwe, dlatego w wielu miastach w Polsce powstają specjalne ośrodki rehabilitacyjne.
Turnusy rehabilitacyjne nad morzem są bardzo popularnym rozwiązaniem, jednak bardzo często wiążą się w dużymi kosztami, ponieważ dwutygodniowy pobyt może kosztować około tysiąc pięćset złotych, w zależności od terminu, który wybierzemy oraz oferty pokoju. Wybranie terminu wakacyjnego jest bowiem najdroższe, a pojedynczy pokój z łazienką to dodatkowy koszt rzędu dwustu złotych. Najlepiej zatem jest wybrać termin przed- lub powakacyjny.
Nie czekaj dłużej i zobacz ofertę
Pogoda wtedy nie dopisuje tak bardzo, jednak pozwoli to zaoszczędzić trochę pieniędzy. Trzeba liczyć się jeszcze z kosztami dojazdu do danego ośrodka. Jeżeli ktoś mieszka na Pomorzu albo w województwach sąsiadujących nie ma jeszcze tak dużego problemu jak osoba mieszkająca na Śląsku czy w Małopolsce. Takim ludziom polecane są z kolei turnusy rehabilitacyjne na przykład w Zakopanem. Istnieje również możliwość wyjazdu na turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON. 
Jest to Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i jego zadaniem jest właśnie pomoc osobą, które w wyniku chorób czy wypadków nie są w stu procentach sprawne. Oprócz dofinansowania do rehabilitacji mogą przyznać fundusze na zakup potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc w zakresie rozwoju kulturowego czy przebudowę mieszkań i domów w zależności od potrzeb osoby niepełnosprawnej.
Wejdź tutaj i skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji

'

Zdjęcia naszego reportera
rehabilitacja
wrocław
przychodnia
turnusy
turystyka

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: