Witamy!

Na naszym blogu polecamy najlepszą literaturę medyczną, placówki medyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Luty 2020 Marzec 2019 Marzec 2018 Luty 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017

Rehabilitacja we Wrocławiu

2017-07-21 | Krzysztof

frazy kluczowe: rehabilitacja, wrocław, przychodnia, turnusy, turystyka

W wielu przypadkach rehabilitacja jest jedyną możliwość, żeby ktoś wrócił do zdrowia i dawnej sprawności ruchowej. Niezwykle ważne są regularne ćwiczenia i masaże wykonywane przed specjalistów. Dojeżdżanie na rehabilitację kilka razy w tygodniu lub nawet codziennie może być uciążliwe, dlatego w wielu miastach w Polsce powstają specjalne ośrodki rehabilitacyjne.
Turnusy rehabilitacyjne nad morzem są bardzo popularnym rozwiązaniem, jednak bardzo często wiążą się w dużymi kosztami, ponieważ dwutygodniowy pobyt może kosztować około tysiąc pięćset złotych, w zależności od terminu, który wybierzemy oraz oferty pokoju. Wybranie terminu wakacyjnego jest bowiem najdroższe, a pojedynczy pokój z łazienką to dodatkowy koszt rzędu dwustu złotych. Najlepiej zatem jest wybrać termin przed- lub powakacyjny.
Nie czekaj dłużej i zobacz ofertę
Pogoda wtedy nie dopisuje tak bardzo, jednak pozwoli to zaoszczędzić trochę pieniędzy. Trzeba liczyć się jeszcze z kosztami dojazdu do danego ośrodka. Jeżeli ktoś mieszka na Pomorzu albo w województwach sąsiadujących nie ma jeszcze tak dużego problemu jak osoba mieszkająca na Śląsku czy w Małopolsce. Takim ludziom polecane są z kolei turnusy rehabilitacyjne na przykład w Zakopanem. Istnieje również możliwość wyjazdu na turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON. 
Jest to Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i jego zadaniem jest właśnie pomoc osobą, które w wyniku chorób czy wypadków nie są w stu procentach sprawne. Oprócz dofinansowania do rehabilitacji mogą przyznać fundusze na zakup potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc w zakresie rozwoju kulturowego czy przebudowę mieszkań i domów w zależności od potrzeb osoby niepełnosprawnej.
Wejdź tutaj i skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji

'

Zdjęcia naszego reportera
rehabilitacja
wrocław
przychodnia
turnusy
turystyka

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: