Witamy!

Na naszym blogu polecamy najlepszą literaturę medyczną, placówki medyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Marzec 2019 Marzec 2018 Luty 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017

Prostata - problem, którego nie można lekceważyć

2017-05-08 | Grzegorz

frazy kluczowe: zdrowie, apteki, leczenie

Zespół nadreaktywnego pęcherza to częste, a niekiedy nawet niekontrolowane oddawanie moczu. Jest to problem, który dotyczy zarówno kobiety, jak i mężczyzn niemal w tym samym stopniu, choć jednak kobiety chorują nieco częściej. Za to u mężczyzn choroba czasami ma poważniejszy przebieg, ponieważ jest związana z zaburzeniem rozrostu prostaty i zaburzeniami erekcji.

Jak rozpoznać objawy pęcherza nadreaktywnego?

O tym, że mamy do czynienia z objawami pęcherza nadreaktywnego świadczą objawy takie jak częstomocz (oddawanie moczu powyżej 8 razy na dobę), oddawanie niewielkich ilości moczu, skurcze i parcia, parcie naglące - nagłe oraz nietrzymanie moczu, które prowadzi do mimowolnego wycieku. Są to objawy, które moga występować pojedynczo lub symultanicznie. Aby dokonać dokładnej diagnozy, konieczne jest wykonanie badań moczu. Niekiedy urolog zaleca też prowadzenie dzienniczka, w którym zapisuje się pory mikcji, ilość moczu i ewentualne dolegliwości, które temu towarzyszą.


Rak prostaty - leczenie

Rak prostaty to jeden z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Choć rozwija się powoli i niekiedy jest wyczuwalny dopiero po 10 latach, to z całą pewnością problemy takie jak rak prostaty, nie zasługują na lekceważenie. Leczenie raka gruczołu krokowego polega często na całkowitym chirurgicznym wycięciu prostaty, łącznie z pęcherzykami nasiennymi i węzłami chłonnymi miednicy. Inne sposoby leczenia to napromienianie stercza lub radioterapia, którą uznaje się za metodę mniej inważyjną. Aby zapobiec rozwojowi choroby stosuje się też terapie hormonalne, a w skrajnych przypadkach usunięcie jąder.

'

Zdjęcia naszego reportera
zdrowie
apteki
leczenie

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: