Witamy!

Na naszym blogu polecamy najlepszą literaturę medyczną, placówki medyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Marzec 2019 Marzec 2018 Luty 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

2017-04-07 | Joanna

frazy kluczowe: zdrowie, uroda, leczenie

Jeżeli chodzi o diagnostykę rozmaitych chorób, w tym chorób rzadkich, pomóc może na przykład mikroskopowe badanie żywej kropli krwi Badanie to jest stosowane w momencie, gdy inne metody zawodzą i nie wiadomo już po trochu za co się złapać. Jest ono nieco inne od typowych badań laboratoryjnych, do których trafia krew specjalnie przygotowana i już odwirowana. Taka krew nie jest już świeża i nie może być przedmiotem takiego badania. Tutaj potrzebna jest krew prosto po pobraniu, co najczęściej czyni się z palca, jest to najszybsze oraz najbardziej dokładne, krew ta bowiem pochodzi z naczyń włosowatych i jest najwyższej jakości.

W takiej krwi dokładnie możemy dojrzeć wszystkie jej składowe i zliczyć je, w tym erytrocyty i leukocyty oraz płytki krwi, a co najważniejsze, dostrzec można wszelkie pasożyty je atakujące, które próbują się dostać właśnie do ciałek białych lub czerwonych. W standardowych badaniach są one często niewidoczne, gdyż w procesie odwirowywania zdążą wyginąć i rozpaść się, tutaj wszystko mamy jak na dłoni. Takie badanie pozwala więc wykryć wszelkie pasożyty, na które nie działają standardowe badania przeciwciał. Tylko gdzie zrobić badanie krwi, do którego pobierana jest właśnie żywa kropla? 
Oczywiście w odpowiednim laboratorium, tyle że nie każde laboratorium takie badanie robi. By je wykonać najlepiej jest więc albo do konkretnej placówki przedzwonić, albo też sprawdzić zakres badań na stronie internetowej. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, żeby przed badaniem być na czczo, a także by być wypoczętym, zdrowym i nie zmęczonym, gdyż to może nieco zafałszować wyniki.

'

Zdjęcia naszego reportera
zdrowie
uroda
leczenie

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: