Witamy!

Na naszym blogu polecamy najlepszą literaturę medyczną, placówki medyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Luty 2020 Marzec 2019 Marzec 2018 Luty 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017

leczenie

Zegarki dla każdego

2018-02-23 | Paweł

frazy kluczowe: apteki, leczenie, lekarstwa, medycyna, uroda, zdrowie

(...) które również są niezwykle zaawansowane a do tego nie przeszkadzają podczas wykonywania codziennych czynności. Dodatkowym atutem jest to, że można kupić wielofunkcyjne zegarki do 100zł, które charakteryzują się eleganckim wyglądem oraz wieloma dodatkowymi (...)

Wzrost stresu

2017-07-25 | Joanna

frazy kluczowe: apteki, leczenie, nfz, psychiratria, zdrowie

(...) presją, a także negatywnymi informacjami ze świata. Właśnie dlatego tak istotą rolę w społeczeństwie odgrywa dobry psychiatra z Łodzi. Co prawda niewiele osób jest w stanie przyznać się do tego, że potrzebuje specjalistycznej pomocy, ale wszyscy zauważamy wzrost zachowań odbiegających od normy u szerokiego grona ludzi. (...)

Prostata - problem, którego nie można lekceważyć

2017-05-08 | Grzegorz

frazy kluczowe: apteki, leczenie, zdrowie

(...) razy na dobę), oddawanie niewielkich ilości moczu, skurcze i parcia, parcie naglące - nagłe oraz nietrzymanie moczu, które prowadzi do mimowolnego wycieku. Są to objawy, które moga występować pojedynczo lub symultanicznie. Aby dokonać dokładnej diagnozy, konieczne jest wykonanie badań moczu. Niekiedy urolog zaleca też prowadzenie dzienniczka, w którym zapisuje się pory mikcji, ilość moczu i ewentualne dolegliwości, które temu towarzyszą. Rak prostaty - leczenieRak prostaty to jeden z najczęściej występujących nowotworów u (...)

Leczenie żylaków w Krakowie

2017-04-11 | Krzysztof

frazy kluczowe: leczenie, lekarstwa, medycyna

(...) Żylaki kończyn dolnych to nie tylko duży problem zdrowotny, ale również i estetyczny. Dolegliwość tą koniecznie trzeba leczyć, bo w przeciwnym razie grozi poważnymi powikłaniami. Należą do nich między innymi obrzęki oraz owrzodzenia, które nie chcą się zagoić.Żylaki z upływem czasu powiększają się i powodują wiele dolegliwości utrudniających życie chorego. Lepiej więc stosować się do zaleceń zdrowego stylu życia i robić wszystko, by im zapobiegać. Gdy już się pojawią, warto (...)

Ból kolan? To z powodu płaskostopia!

2017-04-09 | Joanna

frazy kluczowe: apteki, leczenie, medycyna

(...) których w dodatku opiera się ciężar prawie całego ciała. Leczenie bólu kolan nie jest jednak takie proste. Skomplikowane może już być nawet dojście do prawidłowej przyczyny tego bólu, co wymaga wielu konsultacji i badań lekarskich. Okazuje się jednak, iż czasami może mieć miejsce przypadek, iż ból kolan nie jest związany bezpośrednio z problemami w samych kolanach, a z niewłaściwym ułożeniem stawów sąsiednich, takich jak staw skokowy i biodrowy. (...)

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi

2017-04-07 | Joanna

frazy kluczowe: leczenie, uroda, zdrowie

(...) Jeżeli chodzi o diagnostykę rozmaitych chorób, w tym chorób rzadkich, pomóc może na przykład mikroskopowe badanie żywej kropli krwi Badanie to jest stosowane w momencie, gdy inne metody zawodzą i nie wiadomo już po trochu za co się złapać. Jest ono nieco inne od typowych badań laboratoryjnych, do których trafia krew specjalnie przygotowana i już odwirowana. Taka krew nie jest już świeża i nie może być przedmiotem takiego badania. Tutaj potrzebna jest krew prosto po pobraniu, co najczęściej czyni się z palca, jest to najszybsze oraz (...)