Witamy!

Na naszym blogu polecamy najlepszą literaturę medyczną, placówki medyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Marzec 2019 Marzec 2018 Luty 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017

Czyszczenie klimatyzacji jest ważne dla zdrowia

2017-09-05 | Grzegorz

frazy kluczowe: auto, samochód, motoryzacja

Lato i panujące upały to czas, kiedy klimatyzacja w samochodzie jest zbawieniem. Jazda z otwartymi oknami nie zawsze jest możliwa, szczególnie gdy samochód jest pełen pasażerów. Łatwo wówczas o przeziębienie. W takich sytuacjach jedyne wyjście to włączenie klimatyzacji.
Ta jednak musi być w pełni sprawna, aby skutecznie chłodzić powietrze, gdy na zewnątrz panują trzydziestostopniowe, a czasem nawet i większe, upały. Aby klimatyzacja była odpowiednio wydajna trzeba o nią zadbać pod kilkoma względami. We Wrocławiu nie brakuje miejsc, w których można to zlecić profesjonalistom. Przede wszystkim instalacja musi być w pełni sprawa, w tym szczelna. Na wydajność klimatyzacji ma wpływ także jej napełnienie. Warto przed najcieplejszymi miesiącami w roku upewnić się, że klimatyzacja samochodowa jest napełniona czynnikiem chłodzącym. Gdy będzie go za mało, szczególnie podczas najwyższych temperatur nie sprawdzi się ona tak, jak powinna. 
Zakładów oferujących nabijanie klimatyzacji we Wrocławiu jest bardzo dużo i nie ma problemu z wybraniem dobrego miejsca, gdzie nabijanie zostanie wykonane tak jak trzeba. Poza tym, że klimatyzacja musi być nabita do pełna, ważne jest, aby instalacja była czysta wewnątrz. Układ klimatyzacji jest bowiem bardzo podatny na występowanie pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów. 
Regularnie, przynajmniej raz do roku warto w samochodzie wykonać czyszczenie klimatyzacji samochodowej, zwane również potocznie odgrzybianiem. Czysta klimatyzacja gwarantuje, że pasażerowie auta nie będą chorować. Brudna klimatyzacja to z kolei niebezpieczeństwo wystąpienia chorób. We Wrocławiu można bez problemu również i takie czyszczenie wykonać.
Więcej informacji na: http://www.diagnostic-car.pl

'

Zdjęcia naszego reportera
auto
samochód
motoryzacja

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: