Witamy!

Na naszym blogu polecamy najlepszą literaturę medyczną, placówki medyczne oraz turnusy rehabilitacyjne.

Marzec 2019 Marzec 2018 Luty 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Wrzesień 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Maj 2017 Kwiecień 2017

Ból kolan? To z powodu płaskostopia!

2017-04-09 | Joanna

frazy kluczowe: medycyna, apteki, leczenie

Choroby narządów ruchu są bardzo poważnymi schorzeniami. Zaburzenia w tej kwestii praktycznie uniemożliwiają nam codzienne, prawidłowe funkcjonowanie. Nie można więc takich rzeczy lekceważyć, gdyż mogą one w znacznym stopniu ograniczyć życiową aktywność i pogorszyć komfort naszego funkcjonowania, wykluczając nas z wielu ciekawych i potrzebnych aktywności. Najwięcej problemów związanych jest chyba z kolanami, jako że są to jedne z największych stawów, na których w dodatku opiera się ciężar prawie całego ciała. 

Leczenie bólu kolan nie jest jednak takie proste.
Skomplikowane może już być nawet dojście do prawidłowej przyczyny tego bólu, co wymaga wielu konsultacji i badań lekarskich. Okazuje się jednak, iż czasami może mieć miejsce przypadek, iż ból kolan nie jest związany bezpośrednio z problemami w samych kolanach, a z niewłaściwym ułożeniem stawów sąsiednich, takich jak staw skokowy i biodrowy. Szczególnie często ma na to wpływ ten pierwszy, a konkretnie wiąże się on z problemem zwanym płaskostopiem. Może to być płaskostopie poprzeczne, podłużne, bądź łączone i niewłaściwa postawa stopy przy dłuższych marszach może właśnie skutkować bólem kolan. Wtedy pojawia się pytanie: jakie kupić wkładki ortopedyczne do butów, by te płaskostopie zniwelować? Cóż, na nie może odpowiedzieć jedynie lekarz ortopeda, który szczegółowo nas zbada pod tym kątem.

'

Zdjęcia naszego reportera
medycyna
apteki
leczenie

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: